HİZMETLERİMİZ

Türk Hamamı

Türk Hamamı

TÜRK HAMAMININ TARİHÇESİ

Türk hamamı, Türk banyo geleneğinin, 15. asrın ikinci bölümünde Anadolu’nun hamam kültürüyle kaynaşmasından meydana gelen yapılardır. O dönemden bu yana ülkenin her köşesinde kurulan hamamlarla 17. asırda, yalnızca İstanbul sınırları içerisinde, 15.000'e yakın hamam bulunduğu bilinmektedir. O dönemlerde insanlar, çeşitli zamanları takip eder, değişik nedenlerle (nefse, gelin, güvey, adak, kırk, sünnet hamamı, hamamda kız beğenme gibi...) hamama giderlerdi. Hamamlar, kapalı Osmanlı İmparatorluğu'nda, coşku ve sazlı sözlü eğlencenin her türünün yaşandığı yerlerdi. Erkek ve kadın hamamının ayrılmadığı hamamlarda ise, genellikle gündüz vakitlerinde kadınlar, sabah erken ve gece vakitlerinde ise erkekler yıkanmaktaydı.

Kültürümüzün değerli bir parçası olan Türk Hamamı keyfini sürmek isteyenler için, İstanbul’da, Osmanlı dokularını yansıtan hamamlar, yerli ve yabancı ziyaretçiler için oldukça popüler mekanlardır. Tarihi hamamlarımızın dışında, günümüzün modern tasarımlara sahip Türk hamamları da bu kültürün devam edebilmesine yardımcı olmaktadır. Ayrıca birçok otel ve tatil köylerinde bulunan Türk hamamları ziyaretçilerine keyifli dakikalar sunmaktadır.

Hamamın sağlığımıza yararları da oldukça fazladır. Belirli süre kalmak şartıyla, sıcak su ve sabunla yıkanabilmek için en sağlıklı yer olan hamamda, terleyen bedenin, lif veya kese yardımıyla ovmak suretiyle yıkanması, kan dolaşımını hızlandırdığı gibi zararlı toksinlerin vücuttan atılmasına da yardımcı olarak müthiş bir rahatlatlık hissi sağlar.

 

EVDE TÜRK HAMAMMI

Son zamanlarda Türk Hamamı evlerde özel kulllanım içinde tercih edilir olmuştur. Banyodan aldığınız keyfin çok daha fazlasını sunan Türk hamamı evlerinizde rahatça uygulanabilmektedir. Konut, daire veya villalarda geniş alanlara Türk hamamı kurulabildiği gibi banyonun bir bölümü hamam şeklinde kullanılabilmektedir. Uygulama için gerekli olan alan yaklaşık 2 m2'lik bir alandır. Evlerde hamam uygulamaları sıcak su kanalları ile yapılmaktadır. Kaliteli Alman malı ısı kanalları kullanmaktayız.Bu ürünlerin ömrü yaklaşık 100 yıldır. Sizin de evinizde bir Türk hamamı olsun, istediğiniz zaman keyfini çıkarmak istemez misiniz?


OTELLERDE TÜRK HAMAMI
Türk ve Osmanlı kültürünü en güzel şekilde yansıtan geleneklerimizden biri de Türk hamamı olmuştur. Türk hamamı yerli ve yabancı ziyaretçi ağırlayan birçok otel, konuklarına klasik hizmetlerinin yanısıra hamam keyfini de sunarak hem ülke turizmine hem kendi ekonomilerine katkıda bulunmaktadır. Otellerde gerçek Osmanlı mimarisine sadık kalınarak hazırlanan Türk hamamı ile konuklarınıza gösterdiğiniz misafirperverliği doruklara çıkarabilirsiniz. Konusunda uzman personelimiz ve kullandığımız kaliteli malzeme ile hamamınız tam istediğiniz gibi olacaktır.

Artık hamamlar sadece insanların gidip dışarıda kullandıkları bir yer olmaktan çıkıp evde Türk hamamı halini alıp özel kullanım adına tercih edilir olmuştur. Banyo keyfinin çok daha fazlasını sunabilen gerçek türk hamamı bire bir standartlarında üretilip monte edilir ve evinizde orijinal türk hamamı keyfini sağlar. İster daireniz olsun ister villa, her mekâna uygun koşullarda isteğe göre hazırlanabilir, dilerseniz kendi tasarımlarınızı bile gerçeğe dönüştürebilirsiniz. Standart uygulama yaklaşık iki metre karelik bir alan olup bu kişisel istekler doğrultusunda arzu edilen büyüklükte de yapılabilir.

Evlerde gerçek Türk hamamı uygulaması sıcak su kanalları ile yapılmaktadır. Kaliteli Alman malı ısı kanalları kullanarak size sadece güzel ve keyifli bir gerçek Türk Hamamı sunmakla kalmıyor aynı zamanda sahip olduğunuz evde Türk Hamamı’nın da ömrünü uzatıyoruz. Kullanmış olduğumuz ürünlerin yaklaşık ömürleri 100 yıl olduğu için bu eşsiz keyfi sadece kendinize değil sizden sonraki nesillerinize bile aynı kalitede bırakmış olursunuz.

Çizgi Web Tasarım